کرونا ویروس

تمهیدات دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای مقابله با موج ششم

دبیر ستاد  اجرایی قرارگاه مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تمهیدات مختلفی در قرارگاه مدیریت کرونای این دانشگاه برای مقابله با بروز احتمالی پیک ششم  اندیشیده شده است.

دکتر علی اصغر انجیدنی در گفتگو با وب دا افزود: قرارگاه مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بهره گیری از تجربیات پیکهای قبلی، در شرایط کنونی با جدیت بیشتری شرایط را رصد و پیگیری می کنند تا اگر پیک ششم رخ داد، دامنه آن گسترده نباشد.

وی بیان کرد: ۹ کمیته‌ زیر مجموعه قرارگاه عملیاتی کرونا شامل بهداشت، درمان، آموزش، اطلاع رسانی، دارو ، تجهیزات، نظارت، مالی و مشارکت مردمی  در حوزه های زیرپوشش موارد را به صورت فعال رصد خواهند کرد که در این قالب اقداماتی مانند پوشش فراگیر واکسیناسیون، غربالگری و پیشگیری، اموزش و اطلاع رسانی در زمینه رعایت پروتکلهای بهداشتی دنبال می شود.

وی تصریح کرد: با توجه به تجمعات صورت گرفته بدنبال برپایی مناسبت های  هفته های اخیر در مشهد، باید اذعان کرد که پروتکل های بهداشتی به خوبی رعایت نشد و با وجود تلاشهای زیاد در جهت افزایش‌ واکسیناسیون ، رخداد پیک ششم نزدیک است و ممکن است در روزهای آتی شاهد رشد بستری شدگان کرونا در استان باشیم.

دکتر انجیدنی گفت: کمیته بهداشت ضمن تسریع در واکسیناسیون، مراقبت های رهگیری و مانیتورینگ بیماران قبلی و جدید را انجام می دهند تا از ایجاد پیک گسترده ممانعت شود.

وی تصریح کرد: کمیته درمان با توجه به احتمال افزایش بیماران بستری، ضمن مدیریت تخت های خالی، تامین تجهیزات و وسایل و کمبودها  در این زمینه را برطرف  می کند.

وی در پایان از مردم  عزیز خواست  انجام واکسیناسیون، رعایت پروتکل های بهداشتی، پرهیز از  شرکت در تجمعات و دورهمی ها، رعایت بهداشت دست و استفاده از ماسک را بیش از هر زمانی جدی بگیرند .

وی گفت: مردم دقت داشته باشند که در صورت مشاهده علائم  بیماری ابتدا با سامانه ۱۹۱ جهت مشاوره تماس بگیرند و برای انتقال بیماران بدحال کرونایی  با اورژانس  ۱۱۵ تماس گرفته و اگر بیمار نیاز به بستری ندارد به جای مراجعه به بیمارستان از درمانگاهها و مطب های پزشکی استفاده کنند.